Тема

Тернопільські новини

На Тернопільщині команда Порошенка використала в агітації фото священика без його згоди

В місті Монастириська з’явився агітаційний бігборд Петра Порошенка із зображенням місцевого греко-католицького священика Ігоря Джиджори. На зображені він начебто підтримує Президента та вітає із наданням Томосу православних християн.

Як заявив пізніше сам священнослужитель, згоди на використання його зображення на агітаційному біг-борді він не надавав.

Також негативно до такого використання порошенківцями зображення священика висловилися й в Бучацькій єпархії Української греко-католицької церкви.

Як повідомили в прес-службі єпархії, 12 січня цього року в соціальних мережах з’явилося фото із зображенням одного із священнослужителів Бучацької єпархії УГКЦ на рекламному щиті політичного характеру. Після вивчення цієї ситуації працівниками Єпархіального управління повідомляємо наступне: даний священнослужитель не давав жодного дозволу на використання його фото на рекламному щиті політичного змісту і його зображення на щиті було розміщене навіть без його відома. Відразу, після отримання інформації про існування цього рекламного щита, священнослужитель негайно звернувся до органів місцевої влади і цього ж дня рекламний щит був демонтований.

Нагадуємо, що згідно «Інструкції про поведінку священнослужителів УГКЦ під час політичних виборчих кампаній» всім священнослужителям УГКЦ категорично забороняється брати участь у політичній агітації. Єпархіальне управління Бучацької єпархії УГКЦ щиро перепрошує всіх, кому цей інцидент міг нанести моральну чи духовну шкоду.

Духовенству і вірним УГКЦ не є байдужа доля України, яка у великій мірі буде залежати від результатів виборів цього року. Тому, зокрема, в травні 2018 р. Б. єпископи УГКЦ, перебуваючи у Зарваниці, проголосили період усильної молитви за чесні та справедливі вибори 2019 року та закликали душпастирів, богопосвячених осіб і вірних мирян УГКЦ молитися особисто та спільно у наміренні прийдешніх виборів.

Єпископи закликають до молитов за Україну, які ми здійснюємо щодня о 21:00, додати прохання за вибори. А також після кожної недільної та святкової Літургії, перед молитвою «Боже, великий, єдиний», просять спільно молитися один раз «Отче наш», «Богородице Діво» і «Слава Отцю…» за чесні та справедливі вибори в Україні. Окрім цього, Синод Єпископів закликає духовенство і вірних здійснювати в цьому наміренні строгий одноденний щотижневий піст, який для Бучацької єпархії припадає на четвер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *