Тема

Тернопільські новини

Поліція розслідує кримінальну справу через розтрату коштів в Чорткові

Слідчі Нацполіції розслідують кримінальне провадження №12019210000000072 від 24 січня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України.

Про це повідомляє Інфопростір.

В матеріалах кримінального провадження йдеться про те, що посадові особи Управління капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації перебуваючи у змові з посадовими особами підрядних організацій незаконно заволоділи бюджетними коштами виділеними на проведення робіт із капітального ремонту, реконструкції та будівництва об’єктів на території Тернопільської області, замовником яких виступало Управління капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації.

В ході досудового розслідування встановлено, що 04.12.2018 між Управлінням капітального будівництва Тернопільської обласної, державної адміністрації в особі начальника Управління (замовник), з однієї сторони та товариством з обмеженою відповідальністю «ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ ТЕХНОЛОГІЇ» в особі директора (підрядник) з іншої сторони укладено договір № 20. Згідно умов якого, підрядник зобов’язується власними силами і засобами, в обумовлений строк у відповідності до замовлення та вимог проектно-кошторисної документації, будівельних норм і правил виконати робот на об’єкті «Технічне переоснащення станції доочистки води на вул. Бандери в м. Чортків Тернопільської області».

Згідно ч.2 Договору підрядник повинен замовнику виконати передбачені договором роботи якість яких відповідає умовам договору, або вимогам, що звичайно ставляться на момент передання їх замовнику. Договірна ціна на момент укладання договору є динамічною і становить 4640000,00 грн. В 2018 році виділені кошти з державного бюджету для оплати виконання робіт складають 3614000,00 грн.

Згідно ч.4 договору фінансування робіт (будівництва об’єкта) здійснюється за рахунок коштів державного бюджету та місцевих бюджетів.

Розрахунки проводяться тільки за фактично виконані роботи протягом до 30-ти календарних днів після підписання замовником представлених підрядником належно оформлених актів виконаних робіт (форма КБ-2В) та довідки (форма КБ-ЗВ), рахунку на оплату, шляхом проміжних платежів та тільки в межах бюджетних призначень та при умові поступлення коштів на рахунок замовника по даному об’єкту.

У випадку виявлення невідповідностей робіт, пред’явлених до оплати, встановленим вимогам, завищення їх обсягів або неправильного застосування кошторисних норм, поточних цін та інших помилок, що вплинули на ціну виконаних робіт, замовник має право за участі підрядника скоригувати суму, що підлягає оплаті.

Як встановлено в ході досудового розслідування, станом на поточний період підрядною організацією виконано частину робіт на об’єкті, обсяг та вид яких відображено в актах приймання виконаних будівельних робіт та довідках про вартість виконаних будівельних робіт та витрати. На підставі поданих в Управління казначейської служби актів форми КБ-2В та. довідок КБ-3В замовником оплачено підряднику бюджетні кошти в сумі еквівалентній обсягу виконаних робіт, який відображений в актах приймання виконаних будівельних робіт.

За результатами проведеної працівниками управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області планової ревізії фінансово-господарської діяльності Управління капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації встановлено завищення вартості виконаних робіт на об’єкті, у звязку із виконаним меншим обсягом робіт, аніж зазначеним в актах приймання виконаних будівельних робіт.

Таким чином, на підставі складання актів форми КБ-2В із недостовірними відомостями в частині завищених обсягів виконаних робіт, їх подальшого підписання директором ТзОВ «ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ ТЕХНОЛОГІЇ» та начальником УКБ ТОДА з сторони замовника та інженером технічного нагляду відбулось перерахування завищеної суми бюджетних коштів, що заподіяло збитки державному бюджету.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *